Олег Паламар – займався бісероплетінням, мріяв по ветеринарію, а потрапив в ІТ.
«У наш час усе тримається на ІТ і майбутнє – за айтішниками. Тому у мене не було сумнівів, який фах обрати – думав про перспективу», – говорить Олег.
Зараз Олег працює адміністратором систем, донедавна – ще й викладав в IT Step заняття для дітей. Та колись він займався бісероплетінням – хобі, яке потім переросло в роботу. Його прикраси купували клієнти з-за корону – Польщі, Італії.
Паралельно Олег мріяв стати ветеринарним лікарем. Навіть готувався вступити у відповідну академію. Та на той момент зупиняли ціни на навчання. Олег розповідає, що ІТ-академію побачив випадково під час прогулянки, навіть не мріючи про ІТ-професію, і вирішив зайти, дізнатися більше про навчання. Таким чином, звичайний інтерес переріс у перспективну професію.
«В адмініструванні постійно працюєш з новими серверами, налаштуваннями, вивчаєш усі нові впровадження. Це постійне вдосконалення, рух вперед, розвиток», – наголошує адміністратор.
Марта Бережняк – прийшла в ІТ з туристичної сфери
Ще кілька років тому Марта відправляла туристів у подорожі, а сьогодні вона закінчує навчання за напрямком «Мережі та кібербезпека» і працює в ITSTEP Academy. Роботи у неї не бракує, та у цьому адміністраторка бачить лише можливість вдосконалюватися.
«Перша моя освіта – за напрямком «туризм». Згодом я працювала у туристичній фірмі, та невдовзі зрозуміла, що це – не моє. Якщо робота тобі нецікава, тобі не хочеться там працювати. Тож почала шукати те, що мені цікаво. Я зрозуміла, що з самого дитинства любила комп’ютери, тому вирішила навчатися у напрямку ІТ і вступила до ITSTEP Academy», – розповідає Марта.
Те, що мережі – це ніби «нежіноча» справа, це абсолютний міф, упевнена дівчина.
«Спочатку ми вчили «залізо», і в принципі дівчатам це не надто цікаво – носити системники, паяти. Але далі починається віддалене адміністрування. Я можу, перебуваючи в своєму офісі, віддалено налаштовувати системи у будь-якому куточку світу. Щоб комунікувати з замовником і виконати свою роботу, мені не потрібно перебувати на місці. Це досить гнучка робота, до того ж завжди цікаві завдання, постійний розвиток», – наголошує Марта.
До того ж, додає вона, завжди можна почати займатися DevOps, а це дуже прибуткова і перспективна справа.
Натан Петренко – від гідромеліорації до фахівця з кібербезпеки
Натан почав свій шлях в ІТ кілька років тому – після того, як вже здобув одну професію.
«Перша освіта у мене досить «весела» – техніка й обслуговування гідромеліоративних споруд. Я закінчив коледж за цим фахом. Але з дитинства я цікавився комп’ютерами. Років з 14 перевстановлював Windows, розбирався з вірусами. Мені це дійсно було цікаво», – зізнається Натан.
У ITSTEP Academy у нього вчився друг, який і розповів про навчання.
«Та вступні екзамени я спершу «завалив», тож потім довелося складати їх вдруге. Так фактично я почав свій шлях в ITSTEP. Зараз я закінчую навчання і вже здобуваю досвід системного адміністратора на практиці. Чому я обрав саме напрям з кібербезпеки? Мені завжди подобалося розібратися в суті проблемі. Хоча і програмування було доволі цікавим для мене. А на цій роботі ніколи не вдасться нудьгувати», – додає Натан.
Зазначимо, що в ITSTEP Academy триває набір на навчання за напрямом «Мережі та кібербезпека». Більше про навчання можна дізнатися за посиланням.