«Якщо людина хоче – вона знаходить можливості, якщо ні – виправдовування…»
Академія ITSTEP є лідером ІТ-освіти в Україні вже понад 20 років. За весь цей час ми дали освіту величезній кількості ІТ-спеціалістів. Однак дуже часто ми чули від людей щось на зразок : «У мене не вийде, тому що треба мати особливий розум, потрапити в ІТ-сферу дуже важко…» і так далі.
Тому сьогодні ми поговоримо про популярні міфи та стереотипи щодо ІТ.⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
1) В ІТ-сфері працюють лише розумні математики, справжні генії.
Це найпоширеніший міф, який заважає навіть спробувати. Багато людей вважають себе недостатньо розумними, щоб стати програмістами. Проте, навчитися цьому не так складно, як здається на перший погляд, а з нами це взагалі буде легко.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
2) Потрібно мати певний склад розуму, щоб там працювати, у мене не вийде.
Щоб писати код не треба бути генієм: досить мати мотивацію, інтерес і дисципліну. Якщо ви відкриті для нового і готові застосовувати набуті навички на практиці, то програмування стане для вас не лише високооплачуваною роботою, але і приємним проведенням часу.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
3) В ІТ окрім програмістів нікого більше не має.
Аж ніяк ні. Кібербезпека, дизайн, веб-розробка, тестування, управління проектами, розробка бренду, PR, маркетинг і ще дуже багато чого цікавого, тож ви зможете обрати напрям, який підходить саме вам.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
4) Я занадто старий для програмування.
Не можна бути занадто старим (чи молодим), щоб вчитися програмуванню. І не лише програмуванню. На щастя, бажання досягти успіху не обмежується віком. Бажання вчитися, і готовність застосувати отримані знання з практики дозволять вам добитися гарних результатів незалежно від вашого віку.
5) Усі ІТішники вміють лагодити техніку.
Навіть якщо ви не вмієте, то ваші родичі, друзі і знайомі будуть на 100% впевнені, що ви вмієте. Просто поясніть їм, що програміст пише програми, тоді як фахівець з ремонту лагодить техніку.